Slik bestiller du en reise
Det er et stort valg å velge en reise. Start med å bestille et uforpliktende tilbud i dag
Opplev Japans fascinerende kontraster på denne 13-dagers rundreise, hvor moderne storbyliv, eldgamle tradisjoner og storslått natur smelter sammen.
Reisen tar deg fra Tokyos pulserende gater og ikoniske severdigheter til Kyotos historiske templer og fredfylte zenhager – videre til Hiroshimas sterke historie og Osakas kulinariske opplevelser.
Transporten foregår primært med det berømte høyhastighetstoget Shinkansen, og i Hakone venter en autentisk opplevelse med en overnatting på en tradisjonell japansk ryokan. Underveis opplever du noen av Japans mest ikoniske steder, inkludert Mount Fuji, Nara og den hellige øya Miyajima.
Gled deg til en uforglemmelig reise gjennom et land fylt med kultur, estetikk og enestående opplevelser.
Høydepunkter:
Hvis du har andre ønsker til din reise, for eksempel flere/færre overnattinger eller annen innkvartering, så kontakt oss på tlf. 21955827 eller på info@flamingotours.no. Vi hjelper deg gjerne med å skape et program som oppfyller dine drømmer og ønsker.
Sesonganbefalinger
Vi anbefaler spesielt denne reisen i perioden mars-mai og oktober-november. Du kan imidlertid reise hele året. Les mer om været i Japan her.
Det er et stort valg å velge en reise. Start med å bestille et uforpliktende tilbud i dag
I dag starter ditt Japan-eventyr, når du går ombord på flyet og setter kursen mot Tokyo.
Len deg tilbake og nyt turen, så du er frisk og uthvilt når du ankommer til Japan i morgen.
Etter en forhåpentligvis behagelig flyreise ankommer du til Tokyo. Her står din lokale, engelsktalende sjåfør klar til å ta imot deg og kjøre deg direkte til ditt hotell i det sentrale Tokyo.
Ved ankomst til hotellet sjekker du inn og har resten av dagen til fri disposisjon.
I dag venter en spennende guidet busstur rundt i Tokyo, hvor du skal oppleve noen av byens høydepunkter.
Fra morgenen av skal du selv sørge for å komme til Tokyo Station Marunouchi. Vi anbefaler at du tar en taxi direkte fra hotellet til stasjonen. Herfra går turen gjennom den livlige og moderne bydelen Shinjuku, hvor skyskrapere, neonlys, karaokebarer og klubber gir deg det første inntrykket av den pulserende storbyen.
Dagens første stopp er den vakre Meiji-helligdommen, som er viet til keiser Meiji og keiserinne Shoken. Helligdommen ble oppført etter keiserens død i 1912 og innviet i 1920, og den står som et flott eksempel på tradisjonell japansk arkitektur og kultur. Den er omgitt av en frodig skog og ligger som en fredelig oase ved siden av Yoyogi Park – et skjønt åndehull midt i storbyen.
Deretter besøker du Imperial Palace Plaza, et av Tokyos mest ikoniske landemerker. Det keiserlige palasset, som er residens for den japanske keiserfamilien, ligger sentralt i byen og er omgitt av vollgraver, vakre hager og grønne områder.
Turen fortsetter over den ikoniske Rainbow Bridge til den kunstige øya Odaiba, som er kjent for sine mange restauranter, museer og shoppingmuligheter. Her nyter du dagens lunsj.
Om ettermiddagen går turen til det berømte Senso-ji tempelet og den livlige Nakamise shoppinggaten, hvor du får tid til å utforske de mange små butikkene og stemningen i området.
Dagen rundes av med en spektakulær utsikt over Tokyo fra Tokyo Skytree. Her kommer du opp på Main Deck i 360 meters høyde, hvor du på klare dager kan se helt til Mount Fuji.
Turen slutter ved Tokyo Station Marunouchi, hvoretter du selv finner tilbake til ditt hotell.
I dag har du hele dagen til fri disposisjon i Tokyo, hvor du kan utforske byen i ditt eget tempo – og mulighetene er nesten uendelige.
En tur til Shibuya er et must når du er i Tokyo. Her ligger verdens travleste fotgjengerfelt, det ikoniske Shibuya Scramble Crossing. Omtrent tre millioner mennesker krysser her hver dag. En fascinerende, men også en smule intens opplevelse.
Er du interessert i kultur, kan et besøk på Tokyo National Museum varmt anbefales. Her finner du en imponerende samling av japansk kunst og kulturhistorie. Hvis du ikke er ferdig med å shoppe, kan du legge veien forbi Ginza, Tokyos mest eksklusive shoppingområde, kjent for luksusbutikker og en enestående serviceopplevelse.
Du kan se våre ekstra utflukter under 'Tilleggsturer'.
Etter en tidlig frokost forlater du storbyen og setter kursen mot noe av Japans vakreste natur.
Du sørger selv for å komme til bussterminalen Tokyo Midtown Yaesu B2F (Tokyo Yaesu). Det enkleste er å ta en taxi. Herfra går turen mot Mt. Fuji - 5th Station, som ligger ved foten av det ikoniske fjellet.
Mt. Fuji – eller Fuji-san, som japanerne kaller det – er Japans mest kjente landemerke. Fjellet er kjent for å være litt av en "sky dame", da det ofte er skjult bak skyer og bare viser seg klart omtrent hver tredje dag. Med sine 3.776 meter er det Japans høyeste fjell og har en stor åndelig betydning i den japanske kulturen. Det er tid til – forhåpentligvis – å nyte den vakre utsikten til fjellet, før du nyter en tradisjonell japansk lunsj.
Deretter fortsetter opplevelsene med en kort båttur på Lake Ashi, før du tar med taubanen Hakone Komagatake Ropeway, hvor du kan nyte de imponerende panoramautsiktene over det naturskjønne landskapet.
Dagen avsluttes på beste vis med en overnatting på et av områdets mange ryokans. En ryokan er en tradisjonell japansk vertshus som tilbyr en unik og autentisk opplevelse av landets kultur og gjestfrihet. Her er atmosfæren preget av ro, tradisjon og en spesiell sans for detaljene, hvor du som gjest får mulighet til å fordype deg i japanske skikker, nyte utsøkte måltider og slappe av i fasiliteter som naturlige varme kilder – i Japan kjent som "onsen".
I dag skal du for første gang oppleve en av Japans største stoltheter – høyhastighetstoget Shinkansen. Du finner selv til Odawara Station. Vi anbefaler å ta en taxi. Herfra går du ombord på toget mot Kyoto.
Len deg tilbake og nyt utsikten mens landskapet suser forbi med opptil 300 km i timen. Etter cirka to timer ankommer du til Kyoto, hvor du sjekker inn på hotellet ditt og har resten av dagen til fri disposisjon.
Kyoto var Japans hovedstad fra år 794 til 1868 og er i dag selve essensen av klassisk japansk kultur med zenhager, templer, te-seremonier og geishaer, og de kommende dagene har du mulighet til å oppleve denne fascinerende byen på nært hold.
I dag venter en spennende byrundtur i Kyoto og Nara.
Turen starter nær Kyoto Station, som ligger i gangavstand fra hotellet, og går først til Nijo-slottet, som ble oppført i 1603 som shogunens residens i Kyoto. Slottet er spesielt kjent for sine berømte "nattergalgulv", som kvitrer som fuglesang og avslører selv de mest forsiktige skritt.
Deretter besøker du det ikoniske Kinkakuji-tempelet, også kjent som Den Gyldne Paviljong, samt Kyoto Imperial Palace, som tidligere var keiserens residens.
Etter lunsj går turen videre til Nara, som var Japans første hovedstad fra år 710 til 784. Byen er kjent for sine imponerende Buddha-statuer og hellige skoger og representerer essensen av det gamle Japan. For deg som er interessert i japansk kultur og historie, er dette et helt spesielt stopp.
Litt utenfor byen besøker du Kasuga Taisha-helligdommen, som er berømt for sine mange bronse- og steinlanterner, som skaper en helt unik stemning.
Deretter fortsetter du til Nara Park, hvor du møter de vennlige og frittgående sika-hjortene, som området er kjent for. Hjortene anses historisk som guddommelige budbringere og er i dag en av byens største attraksjoner – og de er spesielt glade for de lokale "shika senbei" (hjortekjeks). Utover hjortene byr parken også på Todai-ji-tempelet, hvor du kan se verdens største bronse Buddha-statue.
Turen slutter først på kvelden ved Kyoto Station.
I dag går turen videre fra Kyoto til Hiroshima, og enda en gang skal du oppleve det imponerende Shinkansen-toget.
Du tar selv til stasjonen i Kyoto i løpet av formiddagen. Her går du ombord på høyhastighetstoget, som på litt mer enn halvannen time tar deg til Hiroshima.
Ved ankomst til Hiroshima sørger du selv for å komme videre til hotellet ditt, hvoretter du har resten av dagen til å slappe av og utforske byen på egen hånd.
De fleste forbinder nok Hiroshima med den 6. august 1945, hvor byen ble rammet av verdens første atombombe, "Little Boy", som på få sekunder la store deler av byen i ruiner.
I dag er Hiroshima en historisk og kulturell perle – en by som har reist seg og står som et sterkt symbol på håp og styrke i japansk historie.
Dagen står for en spennende utflukt, som starter sentralt i Hiroshima. Du finner selv veien til møtestedet, enten til fots eller med taxi.
Første stopp på turen er, etter en kort båttur, den hellige og stemningsfulle øya Miyajima. Øya er kjent for Japans mest ikoniske røde torii-port, Itsukushima-helligdommen, som ved høyvann synes å sveve ute i havet. Her kan du igjen oppleve de fredelige sika-hjortene, som beveger seg fritt rundt mellom templer og på stiene. Det vil være tid til å gå gjennom Omotesando Shopping Street, som ligger nær Itsukushima-helligdommen. Denne 350 meter lange gaten er fylt med kafeer, restauranter og boder som tilbyr lokale spesialiteter som østers, grillet ål (anago) og de berømte Momiji Manju-kakene - perfekt å nyte sammen med en forfriskende Hiroshima Lemon Soda.
Tilbake på fastlandet får du tid til å besøke Hiroshima Peace Memorial Park – et vakkert og fredelig område til tross for den tragiske historien. Her opplever du blant annet Atomic Bomb Dome, som er på UNESCOs verdensarvliste, og Peace Memorial Museum, som gir et sterkt og innsiktsfullt innblikk i hendelsene.
Turen slutter først på kvelden ved Hiroshima Station.
I dag går turen videre til Japans kulinariske hovedstad og reisens siste stopp – Osaka.
Enda en gang finner du selv veien til stasjonen, hvor du går ombord på Shinkansen, som tar deg videre til Osaka. Togturen tar cirka halvannen time, og ved ankomst til Osaka har du resten av dagen til å utforske og nyte byen på egen hånd.
I dag har du en hel dag på egen hånd til å utforske Osaka – en avslappet, men pulserende storby, kjent verden over som et kulinarisk paradis.
Smak deg gjennom det elegante Kitashinchi-kvartalet, hvor mange av byens restauranter ligger, eller opplev det livlige Namba-området med massevis av shopping og underholdning.
Du har også mulighet til å ta en byrundtur og oppleve noen av Osakas største severdigheter, inkludert Floating Garden Observatory, en båttur på elven med Aqua-lineren og det imponerende Osaka Slott. Se mulige utflukter under "Tilleggsturer".
I dag er det tid til å si farvel til fantastiske Japan og reise hjem til Norge.
En sjåfør henter deg på hotellet og kjører deg direkte til flyplassen – forhåpentligvis med mange gode minner fra en fantastisk og opplevelsesrik rundreise i Japan i bagasjen.
Herfra flyr du hjem til den valgte flyplassen med mellomlanding(er) underveis.
Avhengig av flyreiseplanen ankommer du i noen tilfeller til Norge samme dag.
Velkommen hjem fra en uforglemmelig reise!